Karsa Çelik Yapı firması olarak Bursa'da Çelik Konsturksiyon Sektöründe Öncü lider Firmayız.

Çelik Çatı
Yazar

karsa celik yapı 27 Mart 2021

Bursa Çelik Çatı

Çelik çatı, birçok yerde kullanılmaktadır sadece evlerde kullanılması ilk düşünülen olduğundan buna bir açıklık getirilmelidir bu nedenle Çelik çatı kullanım alanlarına bakıldığında fabrikalar, alışveriş merkezleri, sosyal tesisler, halı sahalar, müstakil konut yapıları, askeri depolar, ağır çelik endüstriyel yapılar, atölyeler ve depolar, hayvan barınakları, spor tesisleri gibi çok çeşitli yapılarda kullanılabilir. Genel kullanım alanı açısından bakıldığında ise büyük binalarda daha çok tercih edilmektedir. Bunun sebebi hem kaliteli olması hemde güvenilir olması bakımından çelik çatı yapıları çok fazla tercih edilmektedir. Kaliteli olmasının sebebi ise çelik bir sac üzerinde yapılmış olmasıdır.

Bursa Çelik Konstrüksiyon

Çelik Konstrüksiyon, bir yapı tekniği olarak bilinmektedir. Bu tekniğe bakılacak olunursa bir binanın zemin,

çatı ve duvarlarını desteklemek amacıyla dikdörtgen bir ızgarada yapılmış dikey çelik tekniğinin gelişmesi,Çelik Konstrüksiyon yapıların çok katlı binaların yanı sıra gökdelenlerin inşasında kullanımı mümkün kılınmıştır.

Çelik Konstrüksiyon Çatı Kullanmanın Faydaları Nelerdir, Neden sıkça tercih edilir?

Güvenilirliği, ilk sırada güvenilirlik yer almaktadır çünkü ürün esneklik seviyesinde olmasından kaynaklanmaktadır. Olabilecek doğal afetlere karşı ise daha dayanıklı bir performans göstermesi çelik çatının güvenirliğini arttırmaktadır.Çelik Çatı'nın Bir diğer özelliği su geçirmemesi son derece önem arz eden eski yapıların genel olarak karşılaştığı bir sorun olan su geçirme durumu artık çelik çatının sağlamış olduğu kolaylıktan ötürü ortadan kalkmıştır. Söz konusu yapı aşırı yağış veya doğal afetlerde kullanıcıları büyük ölçüde rahatlatmaktadır. Eski yapılarda karşımıza sıkça çıkan bir diğer önemli sorun olan havanın içeri girmesini büyük oranda engelleyip havanın dışarıda tutulmasını sağlamaktadır. Ürün soğuk ve sıcak havayı dışarıda tutma özelliği ile kullanım sırasında hava değişimi büyük oranda azaltılmış olacaktır. Büyük bir korkuya ve endişeye sebep olan yangının oluşum ve yayılımına olanak sağlamıyor olması yani kolay yanmaz olması çıkma ihtimali olan bir yangının dakikalar içerisinde ilerlemesi önlenmiş olur. Paslanmaz olmasına bakılacak olunursa uzun süreli kullanım olanağı sağlayacaktır. Bütün bu kullanım özelliklerinin fiyat olarak çok maliyetli olması akıllara gelebilir fakat ürün ekonomiktir çelikten yapılmış olmasından kaynaklı olan ekonomikliği diğer çatı türleriyle kıyaslandığı takdirde daha düşük bir bütçeyle yapıldığı ve aynı zamanda daha uzun süre kullanılabilmektedir.

Karsa Çelik Yapı

Yorumlarımız

 • mustafa ceylan profil

  Mücahit Sağlam

  27 Mart 2021

  Çatımız harika görünüyor! Bu şirket son derece nazikti ve uğraşması bir zevkti. Bu şirketi harika görünen ve ömür boyu sürecek bir çatı arayan herkese tavsiye ederiz!

  • Ömer alsancak

   Dursun İpek

   18 haziran 2021

   Çelik çatımdan çok memnunum. Tam olarak beklediğim şeyi aldım. Çatı, söz verildiği gibi zamanında kuruldu. Çatıyı kuran ekip arkadaş canlısı ve profesyoneldi. Bana herhangi bir ekstra hizmet satmaya çalışmadan yalnızca teklif edilen fiyattan ücretlendirildim. Yeni çatımla çalıştığımı insanlara göstermek için fotoğraflar çektim ve hepsi çatının ne kadar harika göründüğünü yorumluyor. Komşulardan da çok güzel yorumlar. Fırtınada bu çatının başımın üzerinde olması rahatlatıcı.

Yorum Yap