Karsa Çelik Yapı firması olarak Bursa'da Çelik Konsturksiyon Sektöründe Öncü lider Firmayız.

Çelik Yapı
karsa celik yapı

karsa celik yapı 30 temmuz 2021

Çelik Yapı

Çelik yapı, yapı malzemelerinin taşıyıcı özellikte olmasını galvanize çelikten soğuk şekillendirme ile üretimi sağlanan bir yapıdır. Bu yapılar depreme daha dayanıklı olmasından kaynaklı betonarme oranla kullanım isteğini daha çok arttırmaktadır. Çelik yapılar akılda oluşacak her tür yapı için uygulanabilir.

Çelik Yapılar

Çelik yapılar, günümüzde ön planda yer alan kentsel dönüşümde düzenleme amacıyla oluşturulan her duruma uygundur. Hem güzel bir görünüm açısından hemde sağlıklı yerleşimler sunmasıyla ve de bütün bunların yanı sıra güvenli, depreme dayanıklı yapılar sunmaktadır.

Çelik Yapı,tamamına yakını diyebileceğimiz deprem kuşağında olan Türkiye için alternatif ve vazgeçilmez yapı sistemidir. Bunun sebebine bakıldığında çelik yapı üretiminde kullanılan son teknolojinin yanı sıra çelik konstrüksiyonu sayesinde güvenliğin önde olmasından dolayı yapı sistemi olarak diğer yapılara oranla çok daha farklıdır. Çelik yapılar çevrecidir, çünkü dayanıklı ve tekrar kullanılabilen bir malzeme olması buna en geçerli kanıttır, çelik binaların sökümünden çıkan malzeme geri kazanılmaktadır. Hafif çelik malzemeden yapılan bir binanın iskeleti 7-8 hurda otomobilden elde edile bilinirken, bunun tam tersi olan benzer bir yapıyı ahşaptan yapabilmek için yaklaşık 50 ağacın kesilmesi gerekmektedir. Bir diğer olanak Çelik Yapı hızlıdır neden mi? Çünkü temel ve su basman dışında betona ihtiyaç duyulmadığından çelik Konstrüksiyon ’un montajı hava şartlarının nasıl olduğunun önemi dikkate alınmaksızın çok hızlı yapılabilmektedir. Bu da sermaye ihtiyacının azalmasına ve inşaat maliyetlerinin düşmesine olanak sağlamaktadır. Çelik yapılar da en çok akıllara gelen ilk yer çelik çatılardır.

Karsa Çelik Yapı

Yorum Yap