Karsa Çelik Yapı firması olarak Bursa'da Çelik Konsturksiyon Sektöründe Öncü lider Firmayız.

asma kat
 Yazar

Karsa Çelik Yapı 5 Nisan 2021

ASMA KAT NEDİR ?

Asma kat, iki ana kat veya bir binanın tabanı ve tavanı arasında inşa edilen bir ara kattır. Tüm zemin alanını genişletmek yerine bir binanın belirli bir alanını kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. Asma katlar, kullanılmayan dikey alanı en üst düzeye çıkarmak için kurulur, yukarıda ve aşağıda ek alan sağlar ve mevcut yapılardan bağımsız olarak inşa edilebilir. Endüstriyel ortamlar, yüksek tavanları nedeniyle bir asma katın inşa edildiği en yaygın yerlerden bazılarıdır ve genellikle bağımsız, yarı kalıcı yapılardır. Ara katlar genellikle ısmarlama yapılır, ayrıntılı çizimlerden üretilir ve bir müşterinin ihtiyaçlarına ve özelliklerine göre uyarlanır. Tipik olarak asma katlar çelikten yapılmıştır ve ayarlarına uyacak şekilde uyarlanabilir.

Asma Kat Türleri?

Bir dizi farklı uygulama için uygun bir dizi farklı asma kat tipi mevcuttur, bunlar şunları içerir:

38mm Yonga Levha

Yüksek yoğunluklu yonga levha, depo, depo, ofis ve perakende uygulamaları için uygun çok yönlü bir döşeme seçeneğidir. Bu tip asma kat döşeme, orta ila yüksek nokta yüklerini kaldırabilir ve harika bir uygun maliyetli seçenektir.

OSB Zemin Kaplaması

Gücü ve dengesi sayesinde, OSB zemin kaplaması 38 mm yonga levhadan daha ağır yükleri kaldırabilir. Hafiftir ve kurulumu kolaydır; depolar, depolama tesisleri, ofis ve perakende uygulamaları dahil tüm uygulamalara çok uygundur.

Dövme Kaynaklı Izgara

Çapraz çubukların ve yatak çubuklarının bir birleşimiyle yapılmış olan dövme kaynaklı ızgaralar, depo zeminleri, çalışma platformları ve geçiş yolları gibi endüstriyel ortamlara en uygun sert ve ağır hizmet tipi bir döşeme seçeneğidir.

Durbar Plaka

Durbar kaplama, sıcak haddelenmiş çelikten yapılmıştır ve oldukça sağlam ve dayanıklıdır. Uzun performans ömrü ve 500 ° C'ye kadar ısı direnci ile depo ve lojistik tesisleri, merdivenler, yürüyüş yolları ve güvenlik platformları için en uygunudur.

Kompozit Zemin Kaplaması

Yapısal performansın önemli olduğu tesisler için kompozit beton zemin kaplaması ideal seçimdir. Yüksek kaliteli galvanizli çelikten ve suntadan yapılmıştır, aşırı ağır yükleri emebilir ve ticari, otomasyon ve üretim tesisleri için mükemmeldir.

Karsa Çelik Yapı

Yorumlar

 • mustafa ceylan profil

  Mustafa Ceylan

  23 Mart 2021

  Ben Mimarım, Bir iş görüşmesin'de Firma sahibi ile karşılaştık biraz konuştuk ve neler yapabileceğini tartışırken bilgi ve profesyonelliğinden etkilendik. Proje tasarımından tamamlanmasına kadar, kendisi ve ekibi zamanında, yani Eğitim, Gösteri ve Geliştirme Tesisimiz olan bir Asma kat sistemi teslim etti. Karsa Melik Yapı Firmasını sizlere tavsiye ederim. Depomuzda çok önemli bir raf uygulaması da dahil olmak üzere temel projeler üzerinde Craig ve ekibi ile birlikte çalışıyor. Şirket yüksek düzeyde hizmetler sunmaktadır ve biz onların çalışmaları, kalitesi ve detaylara gösterilen ilgiden her zaman memnun kaldık. Çok proaktifler ve taleplere hızlı bir şekilde yanıt vererek rehberlik ve destek sunuyorlar. Karsa Çelik Yapı'nın hizmetlerini şiddetle tavsiye ediyorum ve gelecekte onlarla çalışmayı dört gözle bekliyorum.

  • Ömer alsancak

   Ömer Alsancak

   23 Mart 2021

   Birkaç farklı şirketle görüştükten sonra Krsa Çelik Yapı Firma yetkilileri ile karşılaştığımızda çok mutlu olduk. Güler yüzlü, profesyoneldi ve işimize uygun ve bütçemiz dahilinde planladığımız asma kat ofisleri bize sağlayabildiler. Mustafa Bey sitemize geldi ve aradığımız bitişi elde etmek için bizimle her şeyi gözden geçirdi. Montajcılar güler yüzlü ve profesyoneldi ve bitmiş ürün harikaydı - müşteriler genellikle yeni tesislerimizden ve özellikle asma kat ofislerimizden ne kadar etkilendiklerini yorumluyorlar.

 • ali Güçlü

  Ali Güçlü

  23 Mart 2021

  Asmakat hakkında hiçbir şey bilmiyordum, Google'da araştırdım ve Karsa Çelik Yapı'yı buldum, ofsetten itibaren onları yararlı buldum ve asma katı birlikte planlamamıza yardımcı olacak her şeyi açıkladım. İşi yapmaya gelen ekip gerçekten arkadaş canlısıydı ve işe geldikleri andan itibaren işi kesinlikle biliyorlardı, etrafta hiç durmadılar, sadece çalıştılar, mükemmeldi, işi söylediklerinden daha hızlı bitirdiler. mağazayı daha kolay kurabildik.

Yorum Yap