Karsa Çelik Yapı firması olarak Bursa'da Çelik Konsturksiyon Sektöründe Öncü lider Firmayız.

Prefabrik Yapi
Yazar

karsa celik yapı 27 Mart 2021

Prefabrik Yapı

Prefabrik yapı, son dönemde adını sıkça duymaya alıştığımız inşa türlerinden biridir. Söz konusu yapılar, ev olarak inşa edildiği gibi işyeri ya da kamu binası tarzında da üretilebilir. Bu kapsamda hizmet veren firmaların son dönemde oldukça yaygınlaştığı da görülmektedir. Prefabrik yapı, ahşap ya da çelikten üretilerek kolay inşa edilen yapılardır. Genel olarak çelik prefabrik evler veya ahşap prefabrik evler inşa edilmekte olup pratik olması nedeniyle her türlü ortam için tercih edilmektedir. Prefabrik yapı inşa eden şirketlerin alıcılardan beklentilerinin başında, yapının inşa edilmesi istenen alandaki zemin hazırlıklarının yapılması gerekir. Bunun için de yapının inşa edileceği alana beton dökülmesi gerekir. Gerekli zemin hazırlığı yapıldığında klasik prefabrik evler bir gün içerisinde dahi inşa edilebilir.

Neden Prefabrik Ev İnşa Edilmelidir?

Son yıllarda yaygın şekilde görmeye alıştığımız prefabrik yapılara meyledilmesinin çok önemli gerekçeleri vardır. Bu kapsamda aşağıdaki avantajlar göz önünde bulundurularak klasik ya da çelik prefabrik evler inşa edilebilir

 • İnşa süreci kısa sürede tamamlanır.
 • Depreme karşı dayanıklı yapılardır.
 • Prefabrik yapının sökülüp başka bir alana taşınması da mümkündür,
 • Her türlü iklim koşullarına uygun yapıda üretilir.
 • Taşıyıcı sistemler yapının özelliğine göre belirlenir ve sağlamlığı test edilir.
 • Gerekli bakımları yapıldığı sürece uzun yıllar güvenli şekilde kullanılabilir.
 • Tek katlı olarak inşa edilebileceği gibi çok katlı olarak da yapılabilir.
 • Estetik bir görünüme sahiptir.

Prefabrik Ev Fiyatları Nedir?

Prefabrik evlerin fiyatları, tercih edilen ürünlerin özelliklerine ve malzeme kalitesine göre değişir. Firmalar, belli özellikleri dikkate alarak fiyat tespiti yaparlar. Lüks sınıfına girmeyecek şekilde normal bir prefabrik yapı için metrekare fiyatı 1000 TL dolaylarındadır. Yapının özelliklerinin artması ve lüks eklemeler yapılmasına göre fiyatın metrekare bazında 5 bin TL\'ye kadar çıktığı da görülmektedir.

Günümüzde yukarıdaki avantajlar dikkate alındığında insanların prefabrik yapılara yönlendiği görülmektedir. Özellikle bahçe, Dağ evleri, Bağ evleri,arsa gibi alanlarda insanların huzurlu vakit geçirecekleri alanlar inşa etme gayreti vardır. Bu kapsamda pratik yoldan ev yaptırmak için prefabrik evleri değerlendirmeye alırlar. Bu sayede kısa sürede evin inşası tamamlanabildiği gibi estetik anlamında güzel bir yapıya da sahip olmuş olurlar.

wave-icon

Profesyonel Bursa Çelik Çatı,Çelik Yapı,Merdiven Sistemleri Hizmetini
Sunan Çelik Yapı Firması

Çelik Çatı,Tonoz Çatı,Merdiven Sistenmleri,Çelik Konstrüksiyon Hizmetlerini en iyi şekilde sunan Karsa Çelik Yapı ile çalışmaya ne dersiniz , Bizler işinde uzmanlaşmış ekibimiz ile birlikte Sizlere En iyi şekilde Bursa Çelik Çatı,Bursa Çelik Konstrüksiyon,Merdiven Sistemleri Hizmeti Sunan Firmasıyız.

Karsa Çelik Yapı

Yorumlarımız

 • mustafa ceylan profil

  Mücahit Sağlam

  27 Mart 2021

  Çatımız harika görünüyor! Bu şirket son derece nazikti ve uğraşması bir zevkti. Bu şirketi harika görünen ve ömür boyu sürecek bir çatı arayan herkese tavsiye ederiz!

  • Ömer alsancak

   Dursun İpek

   18 haziran 2021

   Çelik çatımdan çok memnunum. Tam olarak beklediğim şeyi aldım. Çatı, söz verildiği gibi zamanında kuruldu. Çatıyı kuran ekip arkadaş canlısı ve profesyoneldi. Bana herhangi bir ekstra hizmet satmaya çalışmadan yalnızca teklif edilen fiyattan ücretlendirildim. Yeni çatımla çalıştığımı insanlara göstermek için fotoğraflar çektim ve hepsi çatının ne kadar harika göründüğünü yorumluyor. Komşulardan da çok güzel yorumlar. Fırtınada bu çatının başımın üzerinde olması rahatlatıcı.

Yorum Yap